Karrierépítés 9 szabálya

Karrier, amire sokan vágynak, viszont kevesen futják be?

A munkavállalók átlagos része, ha nem is fogalmazza meg tudatosan a karrierre való törekvését, de tulajdonképpen a munkavállalói lét, és az abban való folyamatos fejlődés már karriernek mondható. Akad olyan, aki a karrier szó hallatára összerezzen, mert valami olyan távoli és magasztos csengésű szó a számára, hogy talán értelmetlen is megpróbálni, mert elérhetetlennek érzi.

Ahhoz, hogy nekiállhassunk építeni a karrierünket, érdemes értelmezni ezt a 7 betűből álló szót, hogy mi is lehet?!
Ha megértjük, érezni fogjuk, hogy nem annyira magasztos így sokkal hétköznapibb, mint gondolnánk.
Ráadásul, ahány ember és ebből fakadóan ahány gondolkodási mód létezik, mindenkinek mást jelenthet a karrier, mert az emberek más szintekkel elégednek meg az életükben.

Karrierünk lehet egy olyan sikeres előmenetel, mondhatnánk “menetelés” az életünk folyamán, mely elegendő boldogságot és sikert ad a munkánkban és így az életünkben. De mindannyiunknak más a karrier szintje és igénye ezért, nem lehet egységesen egy kaptafára húzni a jelentését.
Ha jól érzed magad a bőrödben, a munkádban és a családodban, az már maga lehet egyfajta karrier.

De maradjunk a munkánknál, hogyan építsük tudatosan a karrierünket, a munkahelyi előremenetelünket, sikerünket a cégnél?

Alapvetően, felsorolhatnánk egyéb intelmeket vagy tanácsokat ezeken kívül, kinek mely szemszögből mi lehet a fontosabb.
Egy biztos, az alap hármas mindig kell hozzá, KITARTÁS, SZORGALOM és KÖVETKEZETESSÉG.

  • Legyél TE az a munkavállaló, akiben a munkáltatója egyértelműen megbízik és tudja, hogy mindig számíthat rád, amikor szükséges. Ezt nem egy olyan 0-24 óráig ügyeletként kell elképzelned, de a munkaidődben maximálisan e szerint kell dolgoznod.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki a kapott kritikákból (persze csak ha építő jellegű) építkezik és nem megsértődik rajtuk. Minden kritikának lehet alapja, és egy külsös szemtől kapott építő jellegű megjegyzés, felér egy kisebb tanítással, ha kicsit átkeretezed a gondolkodásod.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki nem rest, és amit megtehet ma, azt nem halassza holnapra. A feladatok halogatása csak arra jó, hogy stresszt okozol magadnak a jövőben, mert tudod, hogy meg kell csinálnod, de még nem tetted.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki kizárólag az erősségeire fókuszál. Derítsd ki, mik azok a az erősségeid, melyek a munkádban még jobban kihasználva szárnyakat adnának neked.  A coaching ebben lehet a segítőtársad, hogy az erősségeidet nagyítja fel benned.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki kitapasztalja, hogy számára mely munkakörnyezet a leginspirálóbb, és abban igyekezz tevékenykedni.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki nem másokat akar legyőzni és így feljebb jutni, mert azzal mindig lesz “haragosod”. Úgy dolgozz, hogy segíts ha kell másoknak, de te is kérj segítséget, ha szükségét érzed.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki pozitívan és bátran tekint a jövőjére, aki nyitott és aktív a munkájában.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki építi kapcsolatait, érdeklődik mások iránt, de nem restel magáról is szakmai információkat elhinteni.
  • Legyél TE az a munkavállaló, aki nem türelmetlen magával szemben, mert tudja, hogy mindenhez idő kell!

Önismeret cégvezetőknek, felismered magad?

Kövess a LinkedIn – en is!

A karrierépítés nem lóverseny, hanem egy következetes munka, a sikered érdekében.

2018. április

Mit adhat a coaching egy cégvezetőnek?