Könnyen feltehető kérdés, hogy mikor váltsunk munkahelyet, de válaszolni annál nehezebb rá, mert sajnos nincs konkrét recept. De mielőtt váltanánk, nézzünk szét saját házunk táján, menthető e, ami menthető?!Abban szeretnék segíteni, hogy az eddig jól működő, érzelmileg stabil munkahelyed, lehetőleg az is maradjon, és ne kelljen váltanod ha nem muszáj.

Mert előfordul, hogy egy munkahely lecserélése, nem úgy sikerül, ahogyan megálmodtuk. Amikor elkezdtél a cégnél dolgozni még pörögtél, élvezted az új élethelyzetet, feladatokat, új emberek társaságát…ez mind nagyon motiváló, inspiráló, de mi történik néhány hónappal vagy évvel később???
Sajnos legtöbbünkön a rutin vesz erőt, ami lassan fásultsághoz, csak a megszokásokra alapuló munkahelyi légkörhöz, tevékenykedéshez vezet.

Ilyenkor vérmérséklettől vagy egyéb személyes indíttatástól függően van, aki kilép a vállalattól. Jó esetben heteken belül talál is egy másik munkahelyet, ami akár hasonlít az előzőhöz tevékenységben ( inkább ez a jellemző ) és láss csodát, ott is előjön hamarosan az a nyomasztó, akár unott érzés, és rögtön formálódik benned a kérdés, hogy jól döntöttem? Na erre szoktuk mondani ” minden csoda 3 napig tart”….meg csöbörből vödörbe…..stb….

Szóval csak azt szeretném sugallni, hogy néha érdemes energiát áldozni arra, hogy visszaállítsuk munkakedvünket, hozzáállásunkat és nem utolsó sorban, hogy ismét jól érezzük magunkat, mielőtt csapot papot otthagynánk.
Mert sokszor csak kis lépesekre van szükség a dolgok jó irányba terelésére.

De hogyan tegyük?

Néhány tipp:

Figyeld magad, kívülállóként, ne hagyatkozz a megszokásokra!Látni fogod, hogy másképp is lehet, és ez már felvillanyoz.
Nézz körül munkahelyeden és barátkozz…..minden kollégádat ismered biztosan, vagy csak köszöntök reggelente egymásnak? Hidd el tuti, hogy van olyan kollégád, aki hasonló érzésekkel küzd, mint te és örömmel fogja venni a közeledésed.

  • Tanulj valami új dolgot a munkáddal kapcsolatban, mindig lehet hová fejlődni. Ez jó érzésekkel fog eltölteni és mellesleg növeli az önbecsülésed is.
  • Próbálj ki egy új munkakört. Nagyon motiváló lehet, ha az eddigi sikereid után, egy új dologban próbálkozhatsz és eredményt mutathatsz fel. Ez tetszeni fog a céged vezetésének is!
  • Szervezz munkahelyen kívüli olyan eseményeket, amiken kollégáiddal, főnököddel együtt vehetsz részt. Ez csapat formáló és nagyon jó tud lenni egy kollektíva kialakításához vagy újjáélesztéséhez.

Kezdésnek egy közös pizzázás?

Amennyiben mindenképpen azon gondolkozol, hogy mégis váltanál, érdemes külső segítséget igényelni, hogy felmérhesd lehetőségeidet, és egyáltalán, hogy reális képet alkothass a döntéseddel kapcsolatban.

Ebben a coaching remek lehetőséget ad neked, hogy reális célokat és valósághű képet állíthass fel, akár egy munkahely váltásról szóló elképzelésedben.
Ha éppen ilyen helyzetben vagy és kipróbálnád milyen egy coach segítségével megtalálni a számodra legideálisabb döntést, ne habozz!

Szívesen leszek az “edződ”

A coach

2016.október
OKOK, AMIK MUNKAHELY VÁLTÁSRA INSPIRÁLHATNAK